Laktos collection - English version

Sýrové Vánoce

21. 12. 2017 - Příležitostné etikety se objevují k různým příležitostem, nemohou chybět pro svátky, které se vyznačují velkou spotřebou jídla a tedy i sýrů. Není jich mnoho a těžko se o nich píše článek, spíš jde o ukázku několika kusů ze sbírky.

Asi nejstarší jsou etikety ze Švédska z padesátých let. Snad je asi za etikety nelze považovat, protože neobsahují žádný přesný údaj o sýru nebo výrobci. Jsou to spíš přelepky na klasickou etiketu různých druhů sýrů a byly možná vytvořeny některým obchodem se sýry. Ale rozhodně nejsou běžné a jsou zastoupeny jen v několika sbírkách.

Santa Claus

Velká nizozemská firma Eyssen vydala několik etiket tavených sýrů s vánoční tematikou. Žádnou velkou nápaditost nehledejme, sýr a vánoční muž nepotřebují komentář. Z Nizozemí je známá etiketa firmy Producent, která je ve většině sbírek ze 70. a 80. let. Je zajímavé, že ve Francii s obrovskou produkcí sýrů a tedy i etiket není vánoční motiv běžný. Asi nejznámější pro sběratele i konzumenty je Camembert Coeur de Lion, který je také na našem trhu. Na vánoční etiketu si můžeme počkat.

Reprodukci nepřinášíme, protože je špatně reprodukovatelná.

Za raritu můžeme považovat etiketu společnosti BEL, která své tradiční krávě, která se směje, přidala beranici. Vyšla série 5 etiket před třemi roky, ale zřejmě se nesetkala s kladným přijetím a zatím se neopakovala.

BEL Veselá Kráva


Novinky
Francie
Francie
21. 07. 2024: Celá novinka

USA
USA
16. 07. 2024: Celá novinka

Česká republika
Česká republika
11. 07. 2024: Celá novinka

Polsko
Polsko
06. 07. 2024: Celá novinka

Francie
Francie
01. 07. 2024: Celá novinka

Španělsko
Španělsko
26. 06. 2024: Celá novinka

Laktos collection - Cheese labels - All rights reservedONCZ.NET Copyright © Laktos Praha, spol. s.r.o. & Ladislav Likler. CMS phpRS. Webdesign by PENAweb. optimalizace PageRank.cz