Laktos collection - English version

Nizozemský sběratel MATHIAS van KEMPENNizozemský sběratel MATHIAS van KEMPEN

12. 06. 2017 - Pan van Kempen vytvořil vynikající sbírku sýrových etiket, která byla v celosvětovém žebříčku v roce 2015 co do velikosti třetí na světě. Pro nemoc své sběratelské aktivity ukončil.

Mathias van Kempen se narodil v roce 1950. Nepracoval v oboru, který by souvisel s mlékárenstvím - byl manažerem velké prodejny stavebních materiálů a posledních dvacet let vlastnil hračkářství.

Sběratelství sýrových etiket měl celý život jako koníčka a to opravdu od dětství. Jako malý chlapec ve věku asi 7 let šel s otcem, který pracoval jako mechanik v sýrárně do sýrárny, kde otec pracoval. Jak se procházel po továrně, našel malé kousky papíru ve tvaru trojúhelníku. Byly na nich hezké obrázky, a tak si je vzal domů a uložil do krabice od doutníků.

V padesátým letech k nim přidával etikety, které používaly místní výrobci a obchodníci se sýry. O sbírání se zajímali i jeho spolužáci, tak si mohl vyzkoušet i výměnu. V dalších letech zájem pomalu rostl a Mathias se začal obracet na sýrárny se žádostmi o etikety. Psal nejenom na nizozemské firmy, ale i do zahraničí po celém světě. Když měl 2 000 etiket ve sbírce, ani nedoufal, že jich sežene víc.

Při svých cestách po různých částech Francie věnoval hodně času návštěvám sýráren a do sbírky tak získal hodně přírůstků. Tak se mu podařilo i ve spolupráci s Ladislavem Liklerem sbírku rozšířit na téměř neuvěřitelných 200 000 kusů.

Panu van Kempenovi velmi záleží na tom, aby jeho sbírka nezanikla a proto ji daroval pro LAKTOS COLLECTION. Je zde předpoklad, že sbírka bude zachována i v další generaci. Sbírka je velmi precizně upravena na kladívkových čtvrtkách formátu o něco většího, než A4, které jsou uloženy v šanonech. Sbírku zatím ponecháme kompletní s označením LAKTOS COLLECTION II. Po čase se pokusíme obě sbírky postupně slučovat. Ve sbírce Mathiase van Kempena jsou velmi zajímavé etikety a jsme rádi že jsme je díky laskavosti pana van Kempena získali. Budeme je zveřejňovat na našem webu.

MATHIAS van KEMPEN


Novinky
Francie
Francie
27. 05. 2024: Celá novinka

Irsko
Irsko
22. 05. 2024: Celá novinka

Španělsko
Španělsko
17. 05. 2024: Celá novinka

Francie
Francie
12. 05. 2024: Celá novinka

Kanada
Kanada
07. 05. 2024: Celá novinka

Polsko
Polsko
02. 05. 2024: Celá novinka

Laktos collection - Cheese labels - All rights reservedONCZ.NET Copyright © Laktos Praha, spol. s.r.o. & Ladislav Likler. CMS phpRS. Webdesign by PENAweb. optimalizace PageRank.cz