Laktos collection - English version

Česká republikaČeská republika

01. 11. 2017 - Ocenění

Kurátorovi sbírky Laktos Collection Ladislavu Liklerovi byl 19. října 2017 udělen titul "Rytíř české chuti". Titul se uděluje v rámci akce "Česká chuťovka", která probíhá pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republika pana Milana Štěcha a ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky. Titul je předáván ve Slavnostním sále Senátu ČR za přítomnosti firem, jejichž výrobky dostaly ocenění za jakost, členů senátu a novinářů. Kurátorovi sbírky Laktos Collection Ladislavu Liklerovi byl 19. října 2017 udělen titul "Rytíř české chuti". Titul se uděluje v rámci akce "Česká chuťovka", která probíhá pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republika pana Milana Štěcha a ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky. Titul je předáván ve Slavnostním sále Senátu ČR za přítomnosti firem, jejichž výrobky dostaly ocenění za jakost, členů senátu a novinářů.

Tajemník komise České chuťovky Ing. František Kruntorád uvedl předání titulu Ladislavu Liklerovi takto:

Ladislav Likler - Rytíř České chuti 2017

Rytířů České chuti zatím moc není. Pasováni v historii této soutěže byli zatím jenom čtyři. A tím novým - pátým a dnes vyhlášeným - je pan Ladislav Likler. Mlékárenský odborník vzešlý z Kroměříže, sýrařský znalec, světoznámý sběratel sýrových etiket, mediální proklamátor vědomostí o sýrech a k tomu jediný Čech, který je nositelem francouzského Řádu rytířů Camembertu a čestný člen Clubu Tyrosemiophile de France. Ladislav Likler patří k vrcholovým a renomovaných odborníkům na sýry v Evropě, ale i na světě a je naprosto předním a jedinečným sýrařským expertem u nás. Je tvůrcem největší sbírky sýrových etiket na světě, dnes známé jako LAKTOS COLLECTION, která byla základem pro napsání velkié dvoudílné publikace Historie mlékárenství v Čechách a na Moravě. 44 let působil jako předseda Klubu sběratelů kuriozit České republiky Po revoluci oživil každoroční akci ke Světovému dnu mléka a je zakladatelem dnes již neodmyslitelné soutěže mlékařů Mlékárenský výrobek roku. A od počátků soutěže Česká chuťovka je členem hodnotitelské komise. A hlavně - je to skvělý kamarád a úžasný člověk, jak se také na rytíře České chuti 2017 sluší.

Ladislav Likler

Diplom

Titul si nemohl Ladislav Likler převzít osobně, zastoupila ho manželka Marie Liklerová a generální ředitel společnosti Laktos a.s. Ing. Petr Morava.


Novinky
USA
USA
16. 07. 2024: Celá novinka

Česká republika
Česká republika
11. 07. 2024: Celá novinka

Polsko
Polsko
06. 07. 2024: Celá novinka

Francie
Francie
01. 07. 2024: Celá novinka

Španělsko
Španělsko
26. 06. 2024: Celá novinka

Slovensko
Slovensko
21. 06. 2024: Celá novinka

Laktos collection - Cheese labels - All rights reservedONCZ.NET Copyright © Laktos Praha, spol. s.r.o. & Ladislav Likler. CMS phpRS. Webdesign by PENAweb. optimalizace PageRank.cz