Laktos collection - English version

Sýr roku 2010

Sýr rokuOsmého ročníku soutěže o "Mlékárenský výrobek roku" se zúčastnilo 24 tuzemských výrobců, kteří do hodnocení přihlásili tentokrát rekordních 60 výrobků. Zařazeny byly výrobky uvedené na trh od 1. dubna 2009 do 31. března 2010. Výrobky byly hodnoceny v devíti kategoriích konzumní mléka a smetany, kysané mléčné výrobky, jogurty, másla a mléčné pomazánky, tvarohy a tvarohové výrobky, sýry přírodní polotvrdé a tvrdé, sýry přírodní čerstvé a měkké, tavené sýry a tavené výrobky a kategorie mléčných specialit.

Hodnotící komise složené ze 17 nezávislých odborníků konstatovaly velmi dobrou kvalitu většiny přihlášených výrobků, ale pokud se týká novosti a inovačního přínosu jednalo se především o změny v balení a vzhledu výrobků, nová ochucení, ale také o moderní trend konvenience. Soutěžící společnosti prokázaly opět kreativní a dobře promyšlený marketingový přístup jednak při vývoji těchto výrobků, ale především při podpoře prodeje a komunikaci se zákazníkem. Pozornost porotců byla zaměřena rovněž na stránku legislativní, zda jsou výrobky náležitě označovány a spotřebitelům tak poskytovány veškeré potřebné informace o potravině.

Nejvyšší ocenění "Mlékárenský výrobek roku" získaly tentokrát nejenom výrobky od tradičních českých společností, ale rovněž výrobky malých nebo dokonce nově začínajících výrobců. Jejich vysoká kvalita a přizpůsobování se současným moderním spotřebitelským trendům a požadavkům na zdravou výživu jsou skvělým příkladem vysoké úrovně českého mlékárenství.

Výsledky akce "Mlékárenský výrobek roku 2010" byly za přítomnosti zástupců veřejného života, médií a samozřejmě odborníků a manažerů mlékárenského průmyslu vyhlášeny 27. května na společensko-odborné akci "Oslava mléka" v překrásném prostředí Tereziánského sálu Břevnovského kláštera v Praze. Právě tato sváteční atmosféra umocnila význam celé události, kterou si čeští mlékaři připomněli letošní "Světový den mléka". Zástupci úspěšných společností zde převzali diplomy za první tři místa v jednotlivých soutěžních kategoriích, vyhlášen byl také letošní absolutní vítěz soutěže a uděleny byly rovněž tři ceny médií a distribuce.

Při této příležitosti vyhlásil Českomoravský svaz mlékárenský opět nový ročník soutěže o "Mlékárenský výrobek roku 2011".

Přírodní sýry polotvrdé a tvrdé - Provolone Dolce, 250g

Přírodní sýry čerstvé a měkké - Sedlčanský Troubelín

Tavené sýry a tavené výrobky - TANY BIO tavený smetanový sýr

Ing. JIŘÍ KOPÁČEK, CSc.
Novinky
Kanada
Kanada
16. 06. 2024: Celá novinka

Srbsko
Srbsko
11. 06. 2024: Celá novinka

Francie
Francie
06. 06. 2024: Celá novinka

Česká republika
Česká republika
01. 06. 2024: Celá novinka

Francie
Francie
27. 05. 2024: Celá novinka

Irsko
Irsko
22. 05. 2024: Celá novinka

Laktos collection - Cheese labels - All rights reservedONCZ.NET Copyright © Laktos Praha, spol. s.r.o. & Ladislav Likler. CMS phpRS. Webdesign by PENAweb. optimalizace PageRank.cz